پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

تاریخ 1398/06/12 13:13

زنی که از سندرم «قلب شکسته» جان باخت + عکس

یک زن ۹۳ ساله انگلیسی پس از سال‌ها زندگی سالم به سندرم قلب شکسته دچار شد و جان باخت. این زن در سلامت کامل بود تا این که گروهی دزد ضمن حمله به خانه وی یادگاری‌های همسر وفات یافته او را سرقت کردند.

به گزارش انتخاب، مدتی است که پزشکان ثابت کرده اند دل شکستن به نوعی حقیقت دارد و برخی از افراد واقعا دچار سندرم قلب شکسته می‌شوند.

اکنون گفته می‌شود که یک زن ۹۳ ساله در اثر سندرم قلب شکسته جان باخته چرا که خانه وی تحت سرقت قرار گرفته است و مردانی مسلح با ورود به خانه وی ضمن سرقت زنجیر طلا از گردنش و برداشتن تمامی جواهرات وی، یادگاری‌های همسر فوت شده او از جمله ساعت او را سرقت کردند.

پس از این حادثه، سلامت بتی به سرعت رو به وخامت گذاشت و کابوس‌های مکرر در خواب می‌دید و به سندرم استرس پس از حادثه، تپش قلب و لرزش نیز دچار شد. بتی در نهایت در بیمارستان بستری و به علت سندرم قلب شکسته جان باخت. براساس اطلاعات بنیاد قلب انگلیس، این سندرم هنگامی رخ می‌دهد که «بطن چپ بزرگتر شود و شکل آن تغییر کند، این به نوبه خود به معنای این است که این قسمت از قلب خون را به قسمت دیگر بدن نمی‌رساند.»

خانواده بتی با انتشار بیانیه‌ای خطاب به دزد‌ها اعلام کرده اند که درواقع آنان قاتل مادرشان هستند. آنان می‌گویند بتی تا پیش از این ماجرا بسیار خوشحال بود و به تنهایی به مدت ۵۶ سال زندگی می‌کرد. بتی در دنیای مجازی نیز بسیار محبوب بود و مرگ او بر اثر این سرقت باعث واکنش‌های متعددی از سوی کاربران شده است.